Kajdanki sztywne INOX KM2000
Kajdanki sztywne INOX KM2000
Kajdanki sztywne INOX KM2000
Cena:175.00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kelmet
Udostępnij:
Kajdanki sztywne na ręce INOX są usztywnione ergonomiczną obudową -uchwytem z wysoce wytrzymałego tworzywa sztucznego. Uchwyt umożliwia bezpieczne i wygodne prowadzenie zatrzymanego.

Przy zastosowaniu odpowiednich technik, kajdanki sztywne umożliwiają obalenie na ziemię delikwenta, przy zapiętej tylko jednej obejmie nadgarstka.

Jako nieliczni na świecie produkujemy kajdanki metalowe wykonane w całości ze stali nierdzewnej zgodne z normą PN-EN 10088-1. Nie posiadają one powłok galwanicznych (nikiel, cynk). Produkujemy je zgodnie z dyrektywą unijną 76/769/EEC-94/27/EEC o niestosowaniu powłok niklowych w wyrobach mających kontakt ze skórą oraz zgodnie z przygotowywaną nowelizacją odpowiedniego rozporządzenia w Polsce. Stal nierdzewna jest antyalergiczna i bardziej wytrzymała na zniszczenia.

Kajdanki szczękowe ze stali nierdzewnej oferujemy w komplecie z dwoma kluczykami. Wykonane zgodnie z zaleceniami KGP. Podczas fazy projektowej konsultowaliśmy się z KGP w sprawie parametrów jakie powinny spełniać najlepsze kajdanki. Udało nam się stworzyć produkt, który spełnia wszystkie wymogi.

Nasz produkt wyróżniają szerokie otwory na nadgarstki i jako taki jest produktem unikatowym w porównaniu z zagranicznymi wyrobami. Taka modyfikacja jest  wynikiem zgłoszonego zapotrzebowania przez służby w naszym kraju, by jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom naszych odbiorców. Nasze wyroby przeszły specjalistyczne badania wytrzymałościowe przeprowadzone przez Politechnikę Łódzką.

Warunki konstrukcyjne:

Nasze kajdanki posiadają następujące cechy:
 1. Umożliwiają łatwe, skuteczne i szybkie skrępowanie, poprzez ich założenie i zamknięcie na nadgarstkach osoby obezwładnionej;
 2. Uniemożliwiają osobie skrępowanej uwolnienie się za pomocą siły własnej lub przy pomocy prostych podręcznych przedmiotów;
 3. Składają się z dwóch jednakowych obejm nadgarstka usztywnionych uchwytem z tworzywa sztucznego. W środku uchwytu schowany jest łańcuszek typu pancerka, łączący za pomocą obrotowych zaczepów łączący stalowe obejmy kajdanek.
 4. Mają konstrukcję składającą się z obejm stalowych z dwuzapadkowym mechanizmem zamykająco-blokującym oraz ruchomą obejmę-zębatkę;
 5. Posiadają mechanizm blokujący na obu obejmach nadgarstka, który umożliwia blokowanie zębatki w dowolnym miejscu, aby nie zaciskać zbyt mocno obezwładnionej osoby i dodatkowo zabezpieczyć przed otworzeniem - przy pomocy trzpienia na kluczyku wciska się blokadę, a przekręcając kluczyk w zamku odblokowuje się;
 6. Posiadają taką budowę, która przy właściwym użyciu nie spowoduje otarć i okaleczeń;
 7. Posiadają w komplecie dwa kluczyki umożliwiające otwarcie, zamknięcie kajdanek oraz blokowanie i odblokowywanie zębatki.

Wymagania materiałowe:

 1. Kajdanki są wykonane ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego nieoddziałującej toksycznie na organizm ludzki, nie posiadają powłok galwanicznych na obejmach.
 2. Waga 450 g.

Wymagania wytrzymałościowe:

 1. Kajdanki wytrzymują działanie przyłożonej statycznie siły rozrywającej o wartości 2300N (siłą przyłożone w płaszczyźnie klamry, druga klamra zamocowana w uchwycie) Po ustaniu działania siły kajdanki zachowują swoje właściwości użytkowe.
 2. Kajdanki wytrzymują działanie przyłożonej statycznie siły zginającej klamrę o wartości 500 N (klamra mocowana w uchwycie od strony mocowania łańcuszka łączącego klamry, siła przyłożona prostopadle do płaszczyzny klamry na jej końcu przeciwległym do miejsca jej mocowania w uchwycie). Siła nie powoduje odkształcenia trwałego klamry.

Kupujący ten produkt kupili także: