Jakie są najlepsze buty militarne? Odpowiednie buty policyjne do pracy w terenie

Dodano:2022-11-23
Kategorie:Blog mundury

Porównanie butów militarnych

Wygodne buty do pracy w terenie do podstawowy element pracy funkcjonariusza. Spędzając caly dzień na nogach należy zadbać o wygodę stóp i odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią, otarciami oraz zimnem. Dlatego warto porównać kilka modeli butów militarnych przeznaczonych na różne warunki pogodowe. Do wyboru mamy buty wysokie lub niskie, trzewiki lub półbuty. Warto zwrócić uwagę czy konkretne buty posiadają membranę paro przepuszczalną TE-POR oraz czy są wykonane ze skóry. Dla przykładu Buty Protektor Grom są wykonane z gładkiej skóry bydlęcej, są dodatkowo impregnowane. Dodatkowo podeszwa wykonana z dwuwarstwowego poliuretanu, odporna na oleje, smary i inne rozpuszczalniki organiczne.

Kilka wybranych modeli butów militarnych:

 

Buty Protektor CELT 006-223

Kategoria ochrony obuwia O1 P CI FO SRC typ B

Buty militarne polskiej produkcji przeznaczone dla służb mundurowych. Wierzchy trzewików wykonane są z licowej skóry bydlęcej w połączeniu z impregnowaną tkaniną. Buty posiadają dodatkowy amortyzator wykonany z miękkiej skóry typu nappa świńska, wypełniony pianką, ułatwiający ruch stopy. Trzewiki posiadają dwuwarstwową podeszwę PU/PU z shock absorberem drgań. Wyściółka buta jest profilowana, wykonana z pianki z węglem aktywnym, a podeszwy zabezpieczono materiałem antyprzebiciowym. Buty są paroprzepuszczalne i wodoodporne.


Buty Protektor CELT 006-223
 

Buty trzewiki taktyczne Wojas 691-41

Wysokiej jakości buty militarne / buty terenowe również polskiej produkcji marki Wojas. Wierzchnia warstwa buta wykonana ze skór bydlęcych w kolorze czarnym w połączeniu z Cordurą o grubym, charakterystycznym splocie, a środek wypełniony jest włókniną cambrella. Podeszwa o grubości 3,5cm jest odporna na oleje, smary i inne rozpuszczalniki organiczne. Buty są odporne na pękanie i ścieranie dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów. Buty posiadają spód izolujący od niskich temperatur oraz zabezpiecza przed przebiciami podeszwy i stopy.


Buty trzewiki taktyczne Wojas 691-41
link >> https://umundurowanie.pl/buty-trzewiki-taktyczne-wojas-691-41,89,50.html
 

Buty Zephyr Grom Z006 ZX06

Wyjątkowo trwałe buty militarne / buty taktyczne Zephyr Grom nie zawierają elementów metalowych, wykonane są również ze skóry licowej oraz materiału Condura. Lekkie i wytrzymałe buty nie obciążają stopy dzięki czemu praca w terenie jest mniej uciążliwa i męcząca. Buty wyposażone w podeszwę elektrostatyczną, która dodatkowo pochłania energię od drgań i uderzeń. Wyjątkowo trwały materiał odporny jest na benzynę oleje i inne substancje chemiczne oraz na ekstremalnie wysokie temperatury do 160 st. C. Żelowa wkładka wewnątrz oraz dodatkowy obszar amortyzujący w obszarze pięty. Podeszwa obuwia jest antypoślizgowa i olejoodporna

Buty Protektor Grom Plus Black (118-742)

Trzewiki Protektor Grom Plus to jest z najlepszych butów dla służb mundurowych i nie tylko. Szerokie możliwości zastosowania tych butów zapewniają bezpieczeństwo pracy w najtrudniejszych warunkach terenowych oraz komfort przez kilkanaście godzin. Buty taktyczne wykonane z materiału wodoodpornego impregnowanego są trwałe przez wiele lat bez konieczności naprawy. Zastosowana tkanina z membraną paro przepuszczalną TE-POR pozwala na: odprowadzanie potu na zewnątrz, zabezpiecza przed przemakaniem. Podeszwa wykonana z dwuwarstwowego poliuretanu, jest odporna na pęknięcia, przetarcia, uderzenia, przebicia. Wyjątkowo wytrzymałe buty za kostkę nadają się do chodzenia w lesie, w błocie, w trudnym, niesprzyjającym, zróżnicowanym terenie. Odpowiednie na podłoża twarde i miękkie.


Buty Protektor Grom Plus Black (118-742)
link >> https://umundurowanie.pl/buty-protektor-grom-plus-black-(118-742),89,124.html
 

Normy jakości, które spełniają buty:

  • (PN-EN ISO 20347:2012) - Ochrona przed przebiciem z siłą 1100 N.
  • (PN-EN ISO 20347:2012, p. 6.2.4) - Absorpcja energii powyżej 20 J.
  • (PN-EN ISO 20347:2012, p. 6.2.2.2) - Właściwości antyelektrostatyczne w przedziale 100 kΩ ÷ 1000 MΩ
  • (PN-EN ISO 20347:2012, p. 6.2.3.2) - Ochrona przed zimnem. Spadek temperatury na górnej powierzchni podpodeszwy jest niższy niż 10°C

Sprawdź wszystkie nasze buty militarne tutaj 
Pozostałe wpisy BLOG