Odpowiednie umundurowanie policyjne podstawym znakiem rozpoznawczym Policji

Dodano:2021-06-11
Kategorie:Blog mundury

Wszystkie służby specjalne posiadają odpowiednie dla siebie wyposażenie. Służy ono przede wszystkim wspieraniu bezpieczeństwa, ale również są specjalnym znakiem rozpoznawczym. Stroje takie noszą policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa, jak również pilnują porządku czy rozwiązują różnorodne sprawy dotyczące wykroczeń i przestępstw. Jak zatem wygląda umundurowanie policji? Co wchodzi w skład ekwipunku? Czym cechują się poszczególne akcesoria?

Z czego składa się mundur policyjny?

Mundur policyjny to strój, który przeznaczony jest dla tej jednostki specjalnej. Dzięki niemu policjant może wykonywać wiele działań, które są mu przypisane. Posiada on szczegółowe dla siebie cechy charakterystyczne, w postaci ustalonego koloru czy napisów i symboli. Oprócz samego ubrania, osoby pracujące w tych jednostkach posiadają szereg akcesoriów i dodatków. 
kamizelka taktyczna

Odzież dla Policji

Odzież dla Policji to stroje, które podzielone są na trzy kategorie. Jedną z nich jest umundurowanie wyjściowe. Kolejnym typ ubrania to strój służbowy. Każdy policjant w swoim ekwipunku powinien także posiadać strój galowy - w skład którego wchodzą spódnica, spodnie, koszule policyjne czy krawaty. Wszyscy policjanci powinni również posiadać odzież ćwiczebną. 
Standardowy strój policyjny to elementy takie jak:
  • służbowe koszule policyjne, 
  • koszulki z krótkim rękawem, swetry - w ciemnym kolorze z naszywką "POLICJA"
  • buty policyjne, 
  • czapki, rękawice

Kamizelki i buty taktyczne

Ponadto służby policyjne, których zadaniem jest wykonywanie zadań specjalnych czy wyjścia na akcje wyposażone są w specjalny strój taktyczny. Jest on dopasowany do rodzaju działań, chroni osobę przed uszkodzeniami i zapewnia jej bezpieczeństwo. Do takich elementów wyposażenia należą np. kuloodporne kamizelki taktyczne. Choć na pozór wyglądające na masywne i ciężkie, w rzeczywiści są przewiewne, lekkie, posiadają wiele kieszeni dodatkowych zaczepów. W skład takie wyposażenia wchodzą również rękawice taktyczne, hełmy, kaski, pasy czy buty taktyczne