Umundurowanie funkcjonariusza Policji - co przysługuje Policjantowi

Dodano:2021-07-21
Kategorie:Blog mundury

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy funkcjonariusz policji zobowiązany jest do noszenia odpowiednich uniformów. Informacje na temat tego, jak powinno wyglądać umundurowanie policji zawarte zostały w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do dyspozycji funkcjonariuszy jest ubiór wyjściowy, galowy, a także służbowy letni i zimowy.

Wygodny i estetyczny ubiór policjanta

Wyjściowy mundur policyjny składa się z granatowej koszuli na krótki lub długi rękaw z dwiema kieszeniami i klapami zapinanymi na guziki oraz granatowych spodni ze srebrnym lampasem. Koszule dla Policji wytwarzane są z bawełny oraz poliestru. Zastosowane materiały są gwarancją trwałości oraz estetycznego wyglądu. Do dyspozycji funkcjonariuszy są także białe i granatowe koszulki polo oraz granatowe t-shirty. 

Wyposażenie Funkcjonariusza Policji

Wymienione powyżej wysokiej jakosci wyposażenie funkcjonariusza policji dostępne jest w wielu rozmiarach. Dzięki temu każdy policjant może wybrać produkty dopasowane do własnej sylwetki. Ubiór wyjściowy policjanta powinien być dostosowany do pory roku. Podczas chłodniejszych jesienno-zimowych dni sprawdzą się spodnie z membraną, półgolfy, swetry, szaliki, a nawet czapki. koszula służbowa męskakoszula służbowa biała męska

Koszula exclusive granatowa męska
Koszula exclusive granatowa męska

Koszula służbowa niebieska męska
Koszula służbowa niebieska męska


Bezpieczeństwo podczas służby

Bezpieczenstwo pracy policjanta zapewniają także kamizelki policyjne. Funkcjonariusze drogówki, którzy są odpowiedzialni przede wszystkim za utrzymywanie porządku na drogach publicznych, mają do swojej dyspozycji kamizelki odblaskowe w żółtych barwach wykonane z siatki poliestrowej. Umieszczony na lewej piersi oraz plecach napis "POLICJA" pozwala na łatwe odróżnienie policjanta od innych użytkowników dróg. Funkcjonariusze podczas służby zakładają także kamizeli taktyczne w kolorze granatowym lub żółtym. Wykonane z nowoczesnych materiałów produkty są ergonomiczne i skutecznie chronią korpus policjanta przed atakami z zewnątrz. Kamizelki wyposażone są w szereg elementów, takich jak kabura na broń, kieszenie na magazynki, uchwyt na kajdanki, pałkę, latarkę, radiostację, a także miejsce na opatrunek jednorazowy.