Dodano:26-03-2018
Kategorie:Blog mundury

Prywatni detektywi, policja, ochrona i osoby pilnujące porządku, często zmagają się z sytuacjami, w których łapią potencjalnych przestępców lub podejrzanych, lecz bez odpowiedniego wyposażenia, nie będą w stanie sobie z nimi poradzić.

 

Doskonałym przykładem jest sytuacja, gdy ochrona na imprezie masowej, jest zmuszona zatrzymać pijaną osobę, która stale awanturuję się i stwarza zagrożenie dla innych uczestników zabawy. Gdyby nie posiadali oni takiego narzędzia pracy jak kajdanki, z pewnością utrzymanie delikwenta, byłoby maksymalnie trudne i niebezpieczne.

 

Policja niestety z takimi przypadkami ma do czynienia o wiele częściej, gdyż ich praca polega na zatrzymywaniu osób podejrzanych o przestępstwa, a często są to nawet grupy zorganizowane (jak ma to miejsce w przypadku meczów piłkarskich i towarzyszących im awantur).

Środki bezpieczeństwa

Najczęstszym wyposażeniem funkcjonariuszy, są kajdanki stalowe, które posiadają ogromną wytrzymałość. obrączki {lub jak ktoś woli określenie bransoletki, które również jest trafne} są w stanie wytrzymać nawet 800 kg, natomiast łańcuch 400 kg. Naprawdę niewiele osób na świecie jest w stanie rozerwać taki produkt. Nie należą one do drogich, gdyż nasz sklep internetowy, oferuje je w cenie 75 złotych.

 

W przypadku masowego aresztowania, gdy zatrzymanych osób jest ogromna liczba, ciężko byłoby wyposażyć wszystkich w taki asortyment. Na szczęście dużą popularność zdobyły tak zwane kajdanki plastikowe, które kształtem i wyglądem przypominają klasyczne trytytki, jednak są od nich o wiele bardziej wytrzymałe. Skrępowanie rąk w bliskiej odległości od siebie, blokuje przeciwnikowi również możliwość ruchową, więc nie ma jak wziąć odpowiedniego zamachu i jakkolwiek uszkodzić zapięcie, oswobadzając tym samym ręce lub nogi.

 

W sklepie znajdą Państwo również doskonałej jakości kajdanki szczękowe ze stali nierdzewnej, służące do jednoczesnego krępowania rąk i nóg. Może wydawać się, że jest to bardzo kontrowersyjny sposób obezwładnienia osób niebezpiecznych, lecz ludzie, którym grozi kara pozbawienia wolności w maksymalnym wymiarze, są w stanie zrobić niemal wszystko, by uciec od sprawiedliwości, więc należy wobec nich stosować środki bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

 

Charakteryzują się one takimi parametrami:

 

  • maksymalna średnica nadgarstka na poziomie - 80 mm,
  • maksymalna średnica pierścienia przy nodze - 110 mm,
  • długość łańcucha między rękoma - 5 cm,
  • długość łańcucha między nogami - 39 cm,
  • długość łańcucha łącząca nogi i ręce - 92 cm.

 

Nauka przed akcją

Założenie kajdanek w sytuacji kryzysowej, nie jest wcale tak proste, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę poziom adrenaliny w naszym organizmie, który może paraliżować osoby początkujące, nieposiadające doświadczenia. Dla takich funkcjonariuszy, chcemy zaproponować Państwu kajdanki szkoleniowe ze stali nierdzewnej, by każdy mógł przejść gruntowny kurs i szkolenie z tej procedury.

 

Cały niezbędny asortyment, znajdą Państwo na stronie Umundurowanie.pl, a w razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy serdecznie do kontaktu!

PromocjaWyprzedaż
1800482
PromocjaWyprzedaż
1800460

199.00PLN 109.00PLN
Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Szybki kontakt

42 653 33 33

pn-pt: 8:00-16:00

sylmiet@sylmiet.pl

Umundurowanie Policji

Sklep stacjonarny:
Łódź, ul. Gliniana 73

pn-pt: 8:00-17:00
sobota: 10:00-15:00
Informacje
sylmiet_dpd 

WYSYŁKA GRATIS
dla zamówień powyżej 500 zł


bezpiecznezakupy

Agencja